EXHAUST CLAMP OD55X125MM
SKU: 105857
Category: ENGINE, EXHAUST
Fits: AUDI 500 C3 Saloon (443, 444) 1982 – 1991 2.2 (KU) – 101 kW / 137 HP
R165,60 incl. 15% VAT
Currently out of stock — notify me option available
SKU: 105857
Category: ENGINE, EXHAUST
R165,60 incl. 15% VAT
VW GOLF,JETTA IV,III,BEETLE,A3.A4 B5,A6,TT
AUDI 500 C3 Saloon (443, 444) 1982 – 1991 2.2 (KU) – 101 kW / 137 HP AUDI 500 C3 Saloon (443, 444) 1982 – 1991 2.3 E (NF) – 100 kW / 136 HP AUDI 500 C4 Saloon (4A2) 1990 – 1996 2.3 E (AAR) – 98 kW / 133 HP AUDI A3 / S3 (8L1) 1998 – 2004 1.8 (AGN|APG) – 92 kW / 125 HP AUDI A3 / S3 (8L1) 1998 – 2004 1.8 T (AGU|AQA|ARZ|AUM) – 110 kW / 150 HP AUDI A4 B5 (8D2) 1995 – 2001 1.8 (ADR|APT|ARG|AVV) – 92 kW / 125 HP AUDI A4 B5 (8D2) 1995 – 2001 1.8 (AFY) – 85 kW / 115 HP AUDI A4 B5 (8D2) 1995 – 2001 1.8 T (AEB|ANB|APU|ARK|AWT) – 110 kW / 150 HP AUDI A4 B5 (8D2) 1995 – 2001 2.5 TDI (AFB|AKN) – 110 kW / 150 HP AUDI A4 B5 Avant (8D5) 1997 – 2001 1.8 (ADR|APT|ARG|AVV) – 92 kW / 125 HP AUDI A4 B5 Avant (8D5) 1997 – 2001 1.8 T (AEB|ANB|APU|ARK|AWT) – 110 kW / 150 HP AUDI A4 B5 Avant (8D5) 1997 – 2001 2.6 (ABC) – 110 kW / 150 HP AUDI A6 / S6 C5 (4B2, 4B4) 1997 – 2004 1.8 T (AEB|ANB|APU|ARK|AWT) – 110 kW / 150 HP AUDI A6 / S6 C5 (4B2, 4B4) 1997 – 2004 1.9 TDI (AVF|AWX) – 96 kW / 130 HP AUDI A6 / S6 C5 (4B2, 4B4) 1997 – 2004 2.5 TDI (BCZ|BDG|BFC) – 120 kW / 163 HP AUDI A6 / S6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1998 – 2006 2.4 (BDV) – 125 kW / 170 HP AUDI A8 / S8 D2 (4D2, 4D8) 1995 – 2002 3.7 (AEW) – 169 kW / 230 HP AUDI TT (8N3) 1998 – 2007 1.8 T quattro (APX|BAM|BEA) – 165 kW / 224 HP AUDI TT (8N3) 1998 – 2007 3.2 VR6 quattro (BHE) – 184 kW / 250 HP AUDI TT Roadster (8N9) 1999 – 2007 1.8 T quattro (APX|BAM|BEA) – 165 kW / 224 HP AUDI TT Roadster (8N9) 1999 – 2007 3.2 VR6 quattro (BHE) – 184 kW / 250 HP VOLKSWAGEN BEETLE (9C1, 1C1) 2000 – 2012 1.8 T (AGU|APH|AVC|AWU|AWV|BKF) – 110 kW / 150 HP VOLKSWAGEN BEETLE (9C1, 1C1) 2000 – 2012 2.0 (AEG|APK|AQY|AVH|AZG|AZJ|BEJ|BER|BEV|BHP|CBPA) – 85 kW / 115 HP VOLKSWAGEN BEETLE Convertible (1Y7) 2003 – 2012 2.0 (AZJ|BDC|BEV|BGD) – 85 kW / 115 HP VOLKSWAGEN GOLF III (1H1) 1991 – 2000 1.6 (AEK|AFT|AKS) – 74 kW / 101 HP VOLKSWAGEN GOLF III (1H1) 1991 – 2000 2.0 (2E|ABA|ADY|AGG|AKR) – 85 kW / 115 HP VOLKSWAGEN GOLF III (1H1) 1991 – 2000 2.0 GTI 16V (ABF) – 110 kW / 150 HP VOLKSWAGEN GOLF III (1H1) 1991 – 2000 2.8 VR6 (AAA) – 128 kW / 174 HP VOLKSWAGEN GOLF IV (1J1) 1997 – 2007 1.8 (AGN) – 92 kW / 125 HP VOLKSWAGEN GOLF IV (1J1) 1997 – 2007 1.8 T (AGU|AQA|ARZ|AUM|AWD) – 110 kW / 150 HP VOLKSWAGEN GOLF IV (1J1) 1997 – 2007 1.8 T GTI (AUQ|BEK) – 132 kW / 180 HP VOLKSWAGEN GOLF IV (1J1) 1997 – 2007 1.9 TDI (AHF|ASV) – 81 kW / 110 HP VOLKSWAGEN GOLF IV (1J1) 1997 – 2007 1.9 TDI (ASZ) – 96 kW / 130 HP VOLKSWAGEN GOLF IV (1J1) 1997 – 2007 2.0 (APK|AQY|AZG|AZJ|BEJ|BER|BHP) – 85 kW / 115 HP VOLKSWAGEN GOLF IV (1J1) 1997 – 2007 2.3 V5 (AGZ) – 110 kW / 150 HP VOLKSWAGEN GOLF IV Estate (1J5) 2000 – 2004 1.9 TDI (AHF|ASV) – 81 kW / 110 HP VOLKSWAGEN JETTA III (1H2) 1991 – 2000 1.6 (AEK|AFT|AKS) – 74 kW / 101 HP VOLKSWAGEN JETTA III (1H2) 1991 – 2000 2.0 (2E|ABA|ADY|AGG|AKR) – 85 kW / 115 HP VOLKSWAGEN JETTA IV (1J2, 9M2) 1999 – 2006 1.8 T (AGU|ARX|AUM|AWD|AWW) – 110 kW / 150 HP VOLKSWAGEN JETTA IV (1J2, 9M2) 1999 – 2006 1.8 T (AUQ|AWP) – 132 kW / 180 HP VOLKSWAGEN JETTA IV (1J2, 9M2) 1999 – 2006 1.9 TDI (AHF|ASV) – 81 kW / 110 HP VOLKSWAGEN JETTA IV (1J2, 9M2) 1999 – 2006 2.0 (APK|AQY|AZG|AZH|AZJ|BBW) – 85 kW / 115 HP VOLKSWAGEN JETTA IV (1J2, 9M2) 1999 – 2006 2.3 V5 (AGZ) – 110 kW / 150 HP VOLKSWAGEN JETTA IV (1J2, 9M2) 1999 – 2006 2.3 V5 (AQN) – 125 kW / 170 HP VOLKSWAGEN PASSAT B5 (3B2) 1999 – 2001 1.8 T (AEB|ANB|APU) – 110 kW / 150 HP VOLKSWAGEN PASSAT B5.5 (3B3) 2000 – 2005 1.8 T 20V (AWT) – 110 kW / 150 HP VOLKSWAGEN PASSAT B5.5 (3B3) 2000 – 2005 1.9 TDI (AVF|AWX) – 96 kW / 130 HP VOLKSWAGEN PASSAT B5.5 (3B3) 2000 – 2005 2.3 V5 (AZX) – 125 kW / 170 HP
This part is confirmed to fit the following vehicles:
Yes — unopened parts can be returned within 7 days. See our refund & return policy.
Yes, R165,60 includes 15% VAT. A tax-compliant invoice will be emailed with your order confirmation.