WHEEL BEARING REAR 20/25X47/52X15.9/16.3MM —
SKU: 637142
Category: BRAND NEW, STEERING, SUSPENSION & AXLES, WHEEL BEARING
Fits: CHEVROLET SPARK (M150) 2000 – 2006 0.8 (F8CV) – 38 kW / 52 HP
R188,60 incl. 15% VAT
✓ In stock — ships nationwide via The Courier Guy
Add to Cart
Product Description
CHEVROLET SPARK 0.8,1.0 00>DAEWOO MATIZ 98-04
CHEVROLET SPARK (M150) 2000 – 2006 0.8 (F8CV) – 38 kW / 52 HP CHEVROLET SPARK (M150) 2000 – 2006 1.0 (G 10 CV) – 47 kW / 64 HP CHEVROLET SPARK 2005 – 2026 0.8 (LBF(49CUL3)|LQ2(49CUL3)) – 37 kW / 50 HP CHEVROLET SPARK 2005 – 2026 1.0 SX (B10S|LA2) – 46 kW / 63 HP CHEVROLET SPARK 2005 – 2026 1.0 SX (LQ4(61CUL4)) – 49 kW / 67 HP CHEVROLET SPARK Hatchback Van (M200, M250) 2007 – 2014 0.8 (F8CV) – 38 kW / 52 HP CHEVROLET SPARK LITE (M200, M250) 2007 – 2026 0.8 (LBF(49CUL3)|LQ2(49CUL3)) – 38 kW / 52 HP CHEVROLET SPARK LITE (M200, M250) 2007 – 2026 1.0 (LA2) – 48 kW / 65 HP CHEVROLET SPARK LITE (M200, M250) 2007 – 2026 1.0 (LQ4(61CUL4)) – 49 kW / 67 HP DAEWOO MATIZ (M100, M150) 1998 – 2026 0.8 (F8CV) – 27 kW / 37 HP DAEWOO MATIZ (M100, M150) 1998 – 2026 0.8 (F8CV) – 38 kW / 52 HP DAEWOO MATIZ (M100, M150) 1998 – 2026 1.0 (B10S) – 46 kW / 63 HP DAEWOO MATIZ (M100, M150) 1998 – 2026 1.0 (B10S) – 47 kW / 64 HP DAEWOO MATIZ Hatchback Van (KLA4) 1998 – 2002 0.8 (F8CV) – 38 kW / 52 HP CHEVROLET SPARK (M150) 2000 – 2006 0.8 (F8CV) – 38 kW / 52 HP CHEVROLET SPARK (M150) 2000 – 2006 1.0 (G 10 CV) – 47 kW / 64 HP CHEVROLET SPARK 2005 – 2026 0.8 (LBF(49CUL3)|LQ2(49CUL3)) – 37 kW / 50 HP CHEVROLET SPARK 2005 – 2026 1.0 SX (B10S|LA2) – 46 kW / 63 HP CHEVROLET SPARK 2005 – 2026 1.0 SX (LQ4(61CUL4)) – 49 kW / 67 HP CHEVROLET SPARK Hatchback Van (M200, M250) 2007 – 2014 0.8 (F8CV) – 38 kW / 52 HP CHEVROLET SPARK LITE (M200, M250) 2007 – 2026 0.8 (LBF(49CUL3)|LQ2(49CUL3)) – 38 kW / 52 HP CHEVROLET SPARK LITE (M200, M250) 2007 – 2026 1.0 (LA2) – 48 kW / 65 HP CHEVROLET SPARK LITE (M200, M250) 2007 – 2026 1.0 (LQ4(61CUL4)) – 49 kW / 67 HP
Vehicle Fitment
This part is confirmed to fit the following vehicles:
  • CHEVROLET SPARK (M150) 2000 – 2006 0.8 (F8CV) – 38 kW / 52 HP
  • CHEVROLET SPARK (M150) 2000 – 2006 1.0 (G 10 CV) – 47 kW / 64 HP
  • CHEVROLET SPARK 2005 – 2026 0.8 (LBF(49CUL3)|LQ2(49CUL3)) – 37 kW / 50 HP
  • CHEVROLET SPARK 2005 – 2026 1.0 SX (B10S|LA2) – 46 kW / 63 HP
  • CHEVROLET SPARK 2005 – 2026 1.0 SX (LQ4(61CUL4)) – 49 kW / 67 HP
  • CHEVROLET SPARK Hatchback Van (M200, M250) 2007 – 2014 0.8 (F8CV) – 38 kW / 52 HP
  • CHEVROLET SPARK LITE (M200, M250) 2007 – 2026 0.8 (LBF(49CUL3)|LQ2(49CUL3)) – 38 kW / 52 HP
  • CHEVROLET SPARK LITE (M200, M250) 2007 – 2026 1.0 (LA2) – 48 kW / 65 HP
  • CHEVROLET SPARK LITE (M200, M250) 2007 – 2026 1.0 (LQ4(61CUL4)) – 49 kW / 67 HP
Frequently Asked Questions
Is this WHEEL BEARING REAR 20/25X47/52X15.9/16.3MM in stock?
Yes, this part is currently in stock and ready to ship.
How long will delivery take?
What is the warranty on this part?
Can I return this part if it does not fit?
Yes — unopened parts can be returned within 7 days. See our refund & return policy.
Is the price VAT inclusive?
Yes, R188,60 includes 15% VAT. A tax-compliant invoice will be emailed with your order confirmation.